Jak wyglądają sesje?
Proces diagnostyczny składa się z 2 etapów. W jego pierwszej części przeprowadzany jest wywiad z klientem na temat zgłaszanego problemu. W drugiej części dokonujemy zapisu miniQEEG, co pozwala na stworzenie spójnej diagnozy i planu terapii. Jest to proces całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. Klient otrzymuje podczas kolejnego spotkania pisemną diagnozę i plan terapii.
Na podstawie kwestionariusza i diagnozy komputerowej ustalamy indywidualny protokół treningowy.
Sesja trwa 45 minut.
Do głowy klienta przyczepiane są elektrody, które monitorują zapis fal mózgowych. W tym przypadku elektrody służą jako lustro- dzięki nim można zobaczyć w postaci wykresów, wartości liczbowych odbicie lustrzane pracy mózgu.
Terapeuta ustala poziom trudności zadania i na ekranie wyświetlany jest klientowi informacja w postaci wizualnej np. samochód na drodze. Samochód porusza się jeśli klient wytworzy odpowiednie fale mózgowe (wyznaczone w trakcie diagnozy), a zatrzymuje się jeśli poziom tych fal jest za mały.
W ten sposób klient otrzymuje natychmiastową informację zwrotną o swoich falach mózgowych i jest w stanie wytworzyć ich więcej, z większą częstotliwością. Właśnie tak ćwiczymy koncentrację, uważność, regulację napięcia. Równocześnie terapeuta kontroluje zapis fal mózgowych (EEG) i ustala poziom trudności zadania, tak aby był motywujący do działania i rozwoju oraz nie przekraczał możliwości klienta i nie zniechęcał.